لطفا لایسنس قالب مدیفای را از پیشخوان فعال نمایید.
دکتر ملیحه حبیب اللهی جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
تهران، بزرگراه ستاری
خیابان شهید مخبری
09195000445
02144423596
شنبه - پنج شنبه : 10.00 - 20.00

درباره جراحی های ترمیمی زنان

بطور کلی جراحی های ترمیمی طیف گسترده ای دارد و امروزه از سوی بسیاری از جراحان و متخصصان زنان برای متقاضیانی که در صدد انجام چنین اقداماتی هستند انجام می پذیرد.
بیشتر جراحی های ترمیمی، برای رفع و ترمیم تمامی نقایص و مشکلات ایجاد شده در ناحیه واژن بکار گرفته می شود. جراحی های ترمیمی انواع محتلفی دارند و هرکدام از آن‌ها برای بر طرف کردن بخشی از مشکلات مشترک میان زنان استفاده می شود  

 • انواع جراحی های ترمیمی را می توان به عناوین زیر تقسیم کرد
 • تنگ کردن واژن
 • پرینورافی
 • برطرف کردن تغییر رنگ نواحی واژن و اطراف آن
 • واژینوپلاستی
 • لابیا پلاستی
 • و….

در ادامه به توضیحاتی درباره هر یک از عناوین بالا ارائه خواهد شد تا به زنان متقاضی دریافت این خدمات اطلاعات بیشتری در مورد این روش ها بدست بیاورند.

جراحی ترمیمی لابیاپلاستی

لابیا پلاستی به عنوان یکی از مهم ترین و شایع ترین جراحی های ترمیمی است که برای بسیاری از زنان ثمر بخش و سودمند بوده است این روزها در صدر درخواست ها قرار گرفته است و متقاضی انجام آن رو به افزایش است.
در روند انجام لابیاپلاستی لابیاهای بزرگ، چروکیده و شل شده با برش هایی که بر روی آنها انجام می شود از بدنه اصلی جدا شده و محل زخم با دو روش بسته می شود.
یکی از راه ها برای بستن زخم ایجاد شده نخ بخیه است که هیچ گونه عارضه بد و خطرناکی را برای بیمار پدید نمی آورد و بعد ازمدتی خود بخود بخیه ها می افتند.
دومین روش استفاده از لیزر هایی است که بدین منظور تولید شده اند. لیزر مونالیزا تاچ از بهترین لیزر هایی است که این روزها مورد استفاده پزشکان قرار می گیرد و نتایج شگرفی را در ترمیم این بخش از بدن خانم ها دارد.
لابیاپلاستی مناسب تمامی زنانی است که، به دلیل زایمان های متعدد و یا افزایش سن و کاهش هورمون استروژن و نیز زنانی که به دلایل وراثتی و ژنتیکی لابیاهای غیر قرینه و یا بزرگ دارند، می باشد. تمامی مشکلاتی که در اثر این عوامل ایجاد می شوند با لابیا پلاستی قابل حل می باشند و همین مساله باعث می شود مزایای زیادی را، از جمله افزایش اعتماد به نفس در زنان و نیز افزایش کیفیت رابطه جنسی آنها در پی داشته باشد.خوشبختانه علیرغم اینکه این جراحی ها آمار زیادی را به خود اختصاص داده است اما گزارش های مبنی بر به وجود آمدن عارضه های خطرناک بسیار کم است و رضایتمندی حداکثری را در خصوص این روش درمانی شاهد هستیم

عمل جراحی پرینورافی

پرینورافی نیز از جمله درمان هایی است که برای ترمیم و درمان مشکلات واژینال خانم ها بکار می رود. در این روش درمانی با بکارگیری لیزر هایی مخصوص، مشکل افزایش حالت ارتجاعی واژن ( در زبان عامیانه همان گشادی واژن ) قابل حل است. البته پرینورافی بیشترین تمرکزش بر روی ناحیه ای است که پرینه نام دارد. پرینه به حدفاصل بین واژن و مقعد گفته می شود که گاها با مشکلاتی مواجه می شود ولی در روند درمانی پرینورافی کاملا قابل رفع است.
*در این میان ذکر نکته ای در خصوص لیزر ها شاید بی مناسبت نباشد. در بسیاری از جراحی هایی که برای ترمیم و زیبایی واژن انجام می شود لیزر مورد استفاده قرار می گیرد و تا حد زیادی می تواند در رفع مشکل نقش اساسی را بازی کند. لیزر هایی که در دهه های اخیر از کشورهای دیگر وارد شده اند بسیار موفق عمل کرده و کمترین احتمال خطر را برای بیماران و نیز پزشکان به همراه دارند. به همین جهت هم در لابیاپلاستی، هم در پرینورافی بکار گرفته می شوند و عارضه ای جدی و خطرناک را به همراه نداشته اند. بر همین اساس می توان گفت این ها روش هایی هستند که کاملا ایمن هستند..

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی نیز به مجموعه اقداماتی اطلاق می شود که برای بهبود وضعیت واژن و بوی بد واژن که در اثر بروز عفونت ها و نیز افزایش سن به وجود می آید بکار گرفته می شود.
در طی واژینوپلاستی می توان واژن را تنگ تر کرده و نیز به زیبایی ظاهری آن نیز افزود.

کاندید های مناسب برای انجام انواع جراحی های ترمیمی زنان

زنان زیادی برای ترمیم و درمان مشکلات به وجود آمده واژن خود دست به اقدامات پزشکی می زنند و از پزشکان می خواهند این جراحی ها بر روی آنها انجام شود. ولی باید این نکته را در نظر داشته باشید، در صورتی که با یکی از مشکلات زیر مواجه شدید می توانید اقدامات زیبایی را انجام دهید و خواسته شما منطقی و گاها ضروری است.

 • زنانی که افزایش سن، از زیبایی ظاهری و کیفیت جنسی واژن آنها کاسته است
 • زنانی که زایمان ها متعدد باعث شده دیگر نتوانند رابطه جنسی سابق را به لحاظ کیفیت و لذت تجربه کنند.
 • زنانی که به واسطه مشکلات ژنتیکی لابیاهای زیبایی ندارند و یا از بدو تولد لابیاهای نامتقارنی دارند.
 • زنانی که علاقه مندند با یکی از انواع جراحی بتوانند به افزایش لذت جنسی خود بیفزایند. البته به شرطی که مشکلی در این ناحیه داشته باشند تا عمل شان توجیه پذیر باشد.

تماس با ما